Ambasada Amerikane


Pas debatit të zhvilluar në Parlament mes Kryeministrit Rama dhe paraardhësit të tij, Sali Berisha, për refuzim të pajisjes me vizë amerikane, gazeta “Panorama” kërkoi informacion nga ambasada e SHBA-ve në Tiranë, nëse ka ndryshime në regjimin e vizave për zyrtarët apo ishzyrtarët e lartë. citizens in Kosovo. Sipas ambasadës, regjistrimet do te nisin nga 2 tetor, ora 18:00 deri më 5 nëntor 2019, ora 17:00. Aplikoni Online, Lotaria Amerikane DV-2021, Diversity Visa Program 2021, DV Lottery 2021, AVS Online, Lotaria e Vizave Amerikane, Vizat e shumellojshmerise. Pesë ditë pas tërmetit të fuqishëm që shkundi vendin të shtunën, me epiqendër në detin Adriatik, Ambasada Amerikane në Tiranë njofton sot se do të zhvillojë një ushtrim stërvitor për reagimin në rast tërmeti. Welcome to the Facebook page of the United States. The developed world is on the brink of a financial, economic,. Nuk është raportuar për dëme në të dyja objektet. Welcome to the official Facebook page of the U. Sulmohet ambasada amerikane në Afganistan 11 September 2019 09:37 Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit. Njoftimi i ambasadës amerikane në Tiranë: Regjistrimet për Programin e Lotarisë DV-2021 do të jenë nga 2 tetor, ora 18:00 deri më 5 nëntor 2019, ora 17:00!. Ambasada Amerikane në Prishtinë përpiqet të ofroj shërbime cilësore për qytetarët e Kosovës të cilët aplikojnë për viza dhe ka konsiderata për vështirësitë që paraqet udhëtimi për në Shkup, ka vendosur t’i zgjeroj shërbimet për viza të ofruara në Prishtinë. Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar sot se në date 1 tetor 2013 do të fillojë aplikimi për Llotarinë Amerikane. Bëhet fjalë për viza që të afërmit tuaj do bëjnë bashkim familjar, martesë, apo rastet e bashkimeve prindër-fëmijë. Lejo autoplay. Mirësevini aplikues të vizave jo-imigruese për në ShBA. 234,422 likes · 6,107 talking about this · 2,732 were here. Kjo ambasadë përmes një shkrimi në llogarinë e saj në Twitter, ka thënë se është shumë e rëndësishme që prokurorët dhe policët të bashkëpunojnë për t'i vënë para drejtësisë personat përgjegjës për vrasjen e Oliver Ivanoviqit. Ambasada amerikane në Tiranë nëpërmjet një njoftimi në faqen e saj zyrtare në rrjetin social "Facebook" bën me dije se nëse kandidatët rezultojnë të përzgjedhur, duhet të plotësojnë formularin DS-260. Misioni i Ambasadës së Shteteve të Bashkuara është për të çuar përpara interesat e Shteteve të Bashkuara, si dhe për të shërbyer dhe për të mbrojtur qytetarët së SHBA në Shqipëri. com është website më profesional dhe i pavarur me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Manifestaciju "Dani Amerikane" se do 27. RISI të rëndësishme për Lotarinë Amerikane DV-2021. Posjetioci Konzularnog odjeljenja treba da uđu na kapiju u ulici Džona Džeksona 2, preko puta Sportskog centra "Morača". Ambasada amerikane në Tiranë thotë se e ka marrë letrën e deputetes së Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj dërguar një ditë më parë në lidhje me dhunën në Kuvend që u pasua me një deklaratë nga Ambasada. Ambasada amerikanë në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm në lidhje me lotarinë amerikane DV 2019. Së bashku ne angazhohemi për një të ardhme prosperuese të Kosovës në familjen e shteteve europiane. Rubrika “Çeshtje të Emigracionit” – Për ju avokati Kieran Both (ylliria press) Programi i llotarisë amerikane është një mënyrë që iu ofrohet shtetasve të huaj, për të ardhur si emigrantë në SHBA, duke u dhënë të drejtën të punojnë e jetojnë në mënyrë të përhershme në këtë vend sëbashku me familjet e tyre ( bashkëshorten dhe fëmijët e pamartuar […]. Ambasada amerikane i ka dhënë këshillën e radhës qytetarëve shqiptarë sot që kërkojnë viza amerikane. Ambasada amerikane gjithashtu ka shpërndarë linkun e saktë ku aplikohet për vizë online. Cdo aktivitet nga ' Ambasada Amerikane ' publikohet i pari dhe ne kohe reale. Vizita në Tiranë e Kryetarit të Këshillit të Ministrave, Giuseppe Conte 16/10/2019. Aplikimet nisin më 2 tetor dhe do të vazhdojnë deri më 5 nëntor. Ambasada amerikane në Tiranë ka paralajmëruar sërish qytetarët shqiptarë që të bëjnë kujdes me ata që i mashtrojnë, u kërkojnë. Ambasada e Amerikës në Kosovë u ka bërë thirrje institucioneve vendore që t’i marrin seriozisht rekomandimet e kësaj ambasade. immigration laws. Ambasada amerikane përmes një komunikate për media njofton se trupat amerikane do të vazhdojnë të qëndrojnë në Kampin Bondsteel. Ju lutemi, kur të dërgoni këto dokumenta shënoni emrin dhe mbiemrin e. Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar udhëzimin se kush mund të aplikojë për Lotarinë Amerikane dhe thotë se afati është nga data 2 tetor deri në 5 nëntor. 000 de dolari fundaţiei Mihai Eminescu Trust ca parte a programului special al. “Viza më është refuzuar me arsyetimin se nuk kam ofruar garanci se do të kthehem në Kosovës. Programi i Liberalizimit të Vizave (WVP) u jep mundësinë shtetasve të vendeve pjesmarrëse që të udhëtojnë në Shtetet e Bashkuara pa vizë, për një periudhë kohore deri në 90 ditë ose më pak, kur ata plotësojnë kriteret e duhura. Tv Klan Ambasada amerikane njoftim për zgjedhjet e 30 Qershorit. Ne katin e parë po ashtu gjendet restoranti të cilin e shfrytëzojnë punëtorët e Ambasadës Amerikane. Megjithatë, për befasinë e tij, Pashkut i ndodh e papritura, atij i refuzohet viza nga Ambasada Amerikane në Kosovë me një arsyetim, që atij i duket i pabesueshëm. Nuk e kuptoj si e lejojne ate nivel korrupsioni te denje vetem per qeverine rama. E drejta do të përcaktohet gjatë kohës që aplikuesi vazhdon procesin e planifikimit të një takimit. Ambasada Amerikane ka përciellë një lajm shumë të mirë për të gjithë personat që janë të interesuar për të shkuar në SHBA. Apartamenti ndodhet ne nje na zonat me te frekuentuara. Ambasada amerikane siç është bërë traditë tashmë, ka publikuar sot datën kur nisin zyrtarisht aplikimet dhe afatin sa zgjasin. Ambasada këshillon qytetarët amerikanë që të evitojnë zonën e bulevardit “Dëshmorët e Kombit”, sheshin “Skënderbej” dhe “Nënë Tereza”. Seksioni Konsullor i Ambasadës së SHBA në Tiranë ofron shërbime për viza për ata që kërkojnë të hyjnë në Shtetet e Bashkuara për një periudhë të përkohshme dhe për ata që dëshirojnë të marrin një vendbanim të përhershëm në Shtetet e Bashkuara. Teksa kryeministrit Edi Rama sfidoi publikisht paraardhësin e tij duke e ftuar t'i përgjigjet pyetjes nëse "sot shkon dot në SHBA. Pershendetje miq te dashur te kanalit tim! Ju ftoje te klikoni butonin 'SUBSCRIBE', per te qendruar ne kontakt me materialet qe une do te ngarkoje ne kete kanal. Pres me padurim të njoh njerëz nga fusha të shumta të jetës dhe së bashku të gjejmë mënyra për të thelluar shkëmbimin tonë si dhe mbështetur kursin e reformave në Shqipëri. Kjo eshte nje faqe jozyrtare e Llotarise Amerikane! Per cdo paqartesi apo pyetje. Ambasada e re amerikane në Londër, të cilën Presidenti Donald Trump e kritikoi si një projekt tepër i shtrenjtë dhe e vendosur në një vend jo të përshtatshëm, u hap sot për publikun. New US Embassy in Prishtina-Kosovo. Në Ambasadën amerikane në Tiranë, pikërisht në tempullin e demokracisë botërore, janë punësuar 26 ish-spiunë, të Sigurimit të shtetit, ish komunistë të rrezikshëm, apo përfaqësues të ish nomenklaturës, të cilët prej 45 vjetësh, spiunuan ose dolën dëshmitarë nëpër gjyqe kundër. Po ashtu, pjesëmarrës në këtë tryezë do të jenë, kryeprokurorët e prokurorive themelore, kryetarët e gjykatave themelore, drejtorët e policisë rajonale, përfaqësues të subjekteve politike, si dhe përfaqësues të organizatave jo qeveritare. It seems we can’t find what you’re looking for. Is your country interested in air quality monitoring? Check out AirNow International, the EPA's information package on how to set up a country-wide air quality monitoring program. Në Shqipëri, ambasada amerikane bëri thirrje sot që paditë ligjore të paraqitura në fillim të muajit në Gjykatën Kushtetuese të shqyrtohen në mënyrë të hapur dhe transparente, duke u mbështetur në rekomandimet e Komisionit të Venecias. Në njoftimin e saj Ambasada Amerikane tregohet e kujdesshme dhe nuk publikon emra, por bëhet fjalë për gjyqtarë të akuzuar publikisht për korrupsion. ambasada e kosoves us, ambasada e kosoves usa, ambasada e kosoves washington dc, ambasada e kosoves ne new york, konsullata e kosoves ne nju jork, ambasada ks usa, ambasada e republikes se kosoves ne shtetet e bashkuara te amerikes, ambasada e republikes se kosoves ne uashington,. Shpërndaje. Sipas ambasadës, regjistrimet do të fillojnë nga data 2 tetor deri 5 nëntor. “Gëzuar Pashkët Ortodokse për të gjithë ata që e festojnë sot”, ka shkruar ambasada në Facebook. Ambasada amerikane në Tiranë ka një tjetër këshillë për aplikantët e lotarisë. Gjatë viteve të kaluara, aplikuesit e V. Në një video të postuar në Facebook ata kanë shpërndarë suksesin historik të xhudistës kosovare. Së bashku ne angazhohemi për një të ardhme prosperuese të Kosovës në familjen e shteteve europiane. Vehap Kola. Ambasada nuk mund të korigjojë të dhënat e hedhura në sistem. Ambasada e Amerikës në Kosovë u ka bërë thirrje institucioneve vendore që t’i marrin seriozisht rekomandimet e kësaj ambasade. Ambasada amerikane publikon videon - Duration: 2:56. RISI të rëndësishme për Lotarinë Amerikane DV-2021. Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë këtë të martë një rikujtim mbi procesin e Vetingut. Llotaria Amerikane Lotaria Amerikane, aplikimi hap pas hapi. Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka shpërndarë një njoftim, ku tregon se cili duhet të jetë niveli arsimor, për një kandidat që të përzgjidhet. Përmes profilit zyrtar në 'Facebook', stafi i ambasadës amerikanë në Tiranë, ka nxjerrë në ankand disa prej mobileve të kësaj ambasade. 179K likes. "Po planifikoni të udhëtoni në Shtetet e Bashkuara për pushime?. Dhe me afrimin e këtij muaji, ka ardhur në rritje edhe interesi i qytetarëve për më shumë informacion. Përmes një deklarate me tone të forta Ambasada e ShBA shprehet se "pohimet e komisionit janë të pabazuara, çorientuse dhe të gabuara". Si të marrësh vizë amerikane Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar disaori entime lehtësuese për të gjithë shtetasit shqiptarë që aplikojnë për një vizë emigruese. ambasada e kosoves us, ambasada e kosoves usa, ambasada e kosoves washington dc, ambasada e kosoves ne new york, konsullata e kosoves ne nju jork, ambasada ks usa, ambasada e republikes se kosoves ne shtetet e bashkuara te amerikes, ambasada e republikes se kosoves ne uashington,. com është website më profesional dhe i pavarur me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar të premten autoritetet e Kosovës se do të përballen me pasoja në rast se nuk e heqin shpejt taksën prej 100 për qind ndaj produkteve me origjinë nga Serbia, si parakusht për zhbllokimin e fazës përmbyllëse të dialogut që zhvillohet në Bruksel, shkruan sot “Koha Ditore”. Me anë të një video në faqen zyrtare në rrjetin social, tregohet se si reforma në drejtësi vendosi një proces rivlerësimi për gjykatësit dhe prokurorët dhe si do e ndryshojë kjo sistemin shqiptar të drejtësisë. TIRANE Ambasada amerikane ka publikuar një video në “Facebook”, ku kujton se janë mbushur 3 vjet nga miratimi i reformës në drejtësi. Ambasada amerikane në Prishtinë ka thënë për Gazetën Express se ende nuk është bërë ndonjë ndryshim sa i përket vendit dhe llojit të shërbimeve për viza në Kosovë. Ambasada amerikane në Prishtinë, u shpreh sot e zhgënjyer me raportimin e komisionit të ri shtetëror për kufirin midis Kosovës dhe Malit të Zi. The World Air Quality Index project has exercised all reasonable skill and care in compiling the contents of this information and under no circumstances will the World Air Quality Index project team or its agents be liable in. Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar se janë shtuar të përzgjedhur të rinj. Shqiptarët do të kenë 1 muaj afat për të aplikuar. Do te gjeni lajme, kuriozitete te. Liviu Librescu, nr. Ambasada Amerikane ka lajmëruar pasditën e sotme shtetasit amerikanë dhe qy7tetarët që jetojnë në Tiranë që të shmangin zonat ku pritet të zhvuillohet protesta e nesërme opozitës që pritet të nisë në orën 19:00 para kryeministrisë. Ambasada e SHBA-së në Tiranë u hap më 1 tetor 1991, me Kristofer Hill si i Ngarkuar me Punë dhe i pasuar nga Ambasadori i Sh. Përmes fotografie të publikuar në faqen zyrtare të ambasadës në Facebook, është shkruar urime për marrësin e vizës nga Ambasada Amerikane në Prishtinë. Ambasada amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata që duan të rinovojnë vizën në SHBA. Përmes një statusi në facebook, Ambasada Amerikane shkruan se askush nuk duhet të paguajë dikë për të kryer regjistrimin për lotarinë DV-2020. citizens in Greece. Ndërsa publikohet një skicë në Facebook ku shkruhet “Ku mund të shkosh me një vizë turistike?”, jepet dhe përgjigja përkatëse. Ambasada Amerikane publikon videon/ Ja si do bëhet Reforma në Drejtësi. Në një status në Facebook, ambasada thotë se është një shenjë se kjo çështje e rëndësishme korrupsioni do të vendoset në mënyrë të drejtë dhe transparente në gjykata. (DV) procesoheshin nga Ambasada Amerikane në Shkup, Maqedoni. Ambasada amerikane në Prishtinë, tha të hënën se trysnia politike mbi sektorin e sigurisë është shkelje skandaloze e vlerave demokratike, duke komentuar gjetjet rreth operacionit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq një vit më parë. Ju lutemi, kur të dërgoni këto dokumenta shënoni emrin dhe mbiemrin e. Ambasada Amerikane në Tiranë ka një njoftim për të gjithë studentët që studiojnë në SHBA dhe që aktualisht kanë viza. Ambasada amerikane në Kosovë ka bërë të ditur se objekti i tanishëm nuk mund t’i shërbej të gjithë aplikuesve për viza mirëpo, disa persona mund të pajisen me vizë amerikane në Prishtinë. Home Lajme. Apartamenti ndodhet ne katin e 4 te nje pallati te ri te mire administruar. Ambasada Amerikane: Thirrja e fundit për vizat dhe urimi për festa!Në shërbim të të gjithë qytetarëve të interesuar që duan të vizitojnë Shtetet e Bashkuara, Ambasada Amerikane jep njoftime. Ambasada Amerikane në Tiranë u ka dhënë një këshillë të gjithë atyre që kanë aplikuar për Lotarinë. Liviu Librescu, nr. Ky njoftim vjen pas alarmit dhe panikut q. Ambasada Amerikane ka uruar përmes një karikature interesante 1 prillin, e njohur ndryshe si dita e gënjeshtrave. Në mënyrë të shpejtë dhe të verifikuar me disa burime ju do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e rajonit, informacione ekonomike, dokumente dhe dossier, intervista dhe lajme ekskluzive nga bota kulturore, të shkruara nga gazetarët më të përzgjedhur. “Gëzuar Pashkët Ortodokse për të gjithë ata që e festojnë sot”, thuhet në urimin e Ambasadës amerikane. Ambasada Amerikane në Tiranë ka një njoftim për të gjithë studentët që studiojnë në SHBA dhe që aktualisht kanë viza. immigration law. Në videon e ambasadës amerikane, BKH do të jetë e ngjashme me FBI amerikane. Ambasada amerikane në Tiranë përmes një video mesazhi shpjegues për reformën në drejtësi thekson se strukturat e reja kanë në përbërje gjyqtarë dhe prokurorë të verifikuar të cilët do të jenë të pavarur në hetimin, ndjekjen penale dhe dënimin e. Për të hyrë në Gjermani, shtetasit kosovarë, ose nënshtetasit e shteteve jo-anëtare të BE-së kanë nevojë për vizë. Is your country interested in air quality monitoring? Check out AirNow International, the EPA's information package on how to set up a country-wide air quality monitoring program. “Politika e Shteteve të Bashkuara ende është që të përkrahë KFOR-in dhe praninë e trupave të SHBA-ve në Kampin Bondsteel që ruan një ambient të sigurtë dhe lirinë e lëvizjes në Kosovë. Forum je (kao i sajt) podeljen tematski, te ćete pri vrhu svake kategorije pronaći važne teme koje će neretko ponuditi sve relevantne informacije vezane za celokupan proces imigracije u SAD. Ovo je zvanična internet prezentacija ambasade i konzulata SAD u Srbija. Nuk duhet të performoni përtej atyre që keni deklaruar gjatë procesit të marrjes së vizës. immigration law. Completarea formularului pe internet. Ambasada Amerikane ka bërë një tjetër postim në Facebook, në lidhje me reformën në drejtësi. Duke iu kthyer përgjigje në faqen zyrtare në Facebook, Ambasada u bën me dije aplikantëve, se duhet të shikojnë të paktën një herë në muaj, pasi ndodh që ka pasur edhe një raund të dytë përzgjedhjes, siç ka. Ambasada në dijen time të ndjekjes së gjatë të infomacionit, nuk kujtoj të ketë pohuar apo mohuar faktin, pretendimet, përfoljen, konkretizimin me emra. Tring 121,056 views. Ambasada amerikane në Tiranë, ka bërë një njoftim shumë interesant ditën e sotme. Kanali Shtate. Pas debatit të zhvilluar në Parlament mes Kryeministrit Rama dhe paraardhësit të tij, Sali Berisha, për refuzim të pajisjes me vizë amerikane, gazeta "Panorama" kërkoi informacion nga ambasada e SHBA-ve në Tiranë, nëse ka ndryshime në regjimin e vizave për zyrtarët apo ishzyrtarët e lartë. Ambasada S. Abuzon me fondet ne menyre te tmerrshme. Lotaria Kanadeze dhe Amerikane Vini re : Shume individe jane paraqitur prane zyrave tona sot duke na paraqitur mesazhe qe i kane ardhur ne telefon sikur jane fitues te lotarise DV-2020. Ambasada Amerikane SHBAJonida Tashi Autoritetet SHBShërbimeve Shtetësinë Imigrimin-Ambasadën Paraprakisht Ambasada Qendra Kombëtare Vizave NCPortsmuth Hemshir Paketa Ambasadës Konsullatës Zakonisht Green Card Imigrimit Familjarët Shërbimet USCIShtetësi Kjo Departamenti Shtetit Hapi Viza AONVKonsullatën Vizat Shtetasit Juve Formularin. Me anë të pamjeve të. citizens in Greece. Ambasada amerikane në profilin e saj në facebook ka publikuar disa foto ku flet për bukurit natyrore të Kosovës. Webi zyrtar i Ambasades https://al. If you wish to learn more about Australian foreign, trade and development policy or our bilateral relationships we encourage you to explore the Department of Foreign Affairs and Trade website. výročí americko-českých vztahů 1918-2018. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka publikuar një video, e cila sipas saj tregon mënyrën se si do të funksionojë SPAK, Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, kundër ish-zyrtarëve dhe zyrtarëve aktualë të shtetit. Në mënyrë të shpejtë dhe të verifikuar me disa burime ju do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e rajonit, informacione ekonomike, dokumente dhe dossier, intervista dhe lajme ekskluzive nga bota kulturore, të shkruara nga gazetarët më të përzgjedhur. Siç e dini nga taksat dhe nga vdeja askush nuk shpëton :) edhe Al Kaponen nga taksat e kapën Ok boll me qyfyre. com është website më profesional dhe i pavarur me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Me anë të pamjeve të. Aplikimet për Lotarinë Amerikane do të nisin në datën 2 tetor 2019-të. Gjyqësore (dëshmi penaliteti) tek Posta Shqiptare. Ja çfarë njofton ambasada sot: "A duhet të aplikoni përsëri menjëherë pas refuzimit të vizës?. Vini re se keto mesazhe jane false dhe jane shperndare nga persona mashtrues ne internet. Ambasada Amerikane ka publikuar një lajm shumë të mirë për të gjithë personat që janë të interesuar për të shkuar në SHBA. Ambasada këshillon qytetarët amerikanë që të evitojnë zonën e bulevardit “Dëshmorët e Kombit”, sheshin “Skënderbej” dhe “Nënë Tereza”. citizens in Albania. TIRANE Ambasada amerikane në Tiranë ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata që kanë aplikuar për lotarinë amerikane DV 2019. Por ambasada amerikane në Tiranë ka një paralajmërim për të gjithë muzikantët shqiptarë që shkojnë përformojnë në SHBA. Regjistrimi në këtë llotari nis në 1 tetor dhe përfundon më 3 nëntor. Në videon e ambasadës amerikane, BKH do të jetë e ngjashme me FBI amerikane. Ambasada e SHBA në Tiranë ka dhënë këtë mëngjes një këshillë për të gjithë të interesuarit për Lotarinë Amerikane, DV-2020. Në një postim në facebook, ambasada amerikane në Shqipëri këshillon qytetarët që të mos paguajnë për aplikimin e lotarisë amerikane. Trazhgim Sokolaj TIRANE – Ambasada Amerikane në Tiranë bëri një sqarim rreth lajmit të publikuar në median elektronike e më pas atë të shkruar në Shqipëri, se Organizata e Atlantikut të Veriut- NATO, tashmë kishte marrë një vendim formal pozitiv e paraprak për procesin e anëtarësimit. Ambasada Amerikane në Tiranë reagon pas vendimit të BE për refuzimin e negociatave Postuar: 19/10/2019 - 09:23 Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar për vendimin e BE për të mos hapur negociatat me Shqipërinë duke shpërndarë deklaraten e DASH për vendimin e BE të premten e 18 tetorit. Telefon i faks za vize i imigraciju je 011/3303441. Ambasada amerikane në Tiranë ka një tjetër këshillë për aplikantët e lotarisë. Në një njoftim në faqen zyrtare Ambasada e SHBA thekson se për të kryer regjistrimin nuk është e nevojshme të paguani dikë. citizens in North Macedonia. Ambasada amerikane në Tiranë ka vendosur të bëjë një përmbledhje të Reformës në Drejtësi në Shqipëri, e cila ka nisur të japë rezultatet e para me procesin e Vettingut te gjyqtarët e prokurorët. Velvyslanectví USA připomíná 100. Protesta e opozitës, Ambasada Amerikane thirrje për vetëpërmbajtje! 31 Maj 2019 LAJME, Vendi 142. Ambasada e ka bërë njoftimin në faqen zyrtare në Facebook, ku shkruan se kërkon punonjës që përmbushin kriteret për pozicionet e Nënpunësit për Hetimet mbi Mashtrimet në Zyrën Konsullore dhe t. Konsullata e Përgjithshme e Kosovës në Nju Jork. Lotaria Kanadeze dhe Amerikane Vini re : Shume individe jane paraqitur prane zyrave tona sot duke na paraqitur mesazhe qe i kane ardhur ne telefon sikur jane fitues te lotarise DV-2020. Pres me padurim të njoh njerëz nga fusha të shumta të jetës dhe së bashku të gjejmë mënyra për të thelluar shkëmbimin tonë si dhe mbështetur kursin e reformave në Shqipëri. Sulmohet ambasada amerikane në Ankara. Ambasada amerikane ka bërë sot një njoftim të rëndësishëm për të gjithë shqiptarët që janë në kërkim të punës nëpërmjet vizës EB-3 të imigrimit me bazë punësimi në Shtetet e Bashkuara. Llotaria amerikane DV - 2015 Aplikimet fillojne ne date 1 tetor 2013 deri ne 2 nentor 2013 - Data e aplikimit per llotarine amerikane DV 2015 Kur fillojne aplikimet e llotarise amerikane dv 2015. Te gjithe ju qe jeni te ineteresuar, por ende nuk keni bere apliminin, shihni kete video me 5 keshillat kryesore qe jep ambasada per nje aplikim te suksesshem. Ambasada Amerikane ne Tirane kujton gjithe te interesuarit se afati i aplikimit per Lotarine Amerikane mbyllet ne oren 18:00 te dates 22 nentor. Në njoftimin e saj Ambasada Amerikane tregohet e kujdesshme dhe nuk publikon emra, por bëhet fjalë për gjyqtarë të akuzuar publikisht për korrupsion. Me anë të pamjeve, ambasada e SHBA shprehet se reforma në drejtësi do të bëjë që të gjithë të jenë të barabartë përpara ligjit. Lajme dhe Ngjarje. Ovo je zvanična internet prezentacija ambasade i konzulata SAD u Srbija. Nuk e kuptoj si e lejojne ate nivel korrupsioni te denje vetem per qeverine rama. Ambasada amerikane ka publikuar ditën e djeshme në faqen e saj zyrtare në rrjetin social “Facebook”, udhëzimet që duhet të ndjekin aplikantët. ambasada e kosoves us, ambasada e kosoves usa, ambasada e kosoves washington dc, ambasada e kosoves ne new york, konsullata e kosoves ne nju jork, ambasada ks usa, ambasada e republikes se kosoves ne shtetet e bashkuara te amerikes, ambasada e republikes se kosoves ne uashington,. Në një përgjigje për lajmi. Përmes një njoftimi, ambasada amerikane në Tiranë ka bërë me dijeni datën e fillimit të regjistrimeve për programin e lotarisë DV-2021 si dhe ka shpërndarë disa udhëzime. Welcome to AirNow DOS. Në një postim në rrjetin social facebook, Ambasada Amerikane deklaron se fleta e konfirmimit të DS-160 është e vlefshme si dokument për intervistën. Ka pasur akuza publike mediatike, me listë emrash konkrete, se në Ambasadën Amerikane në Tiranë, punojnë një dyzinë ish-punonjësish të Sigurimit të Shtetit. Në një hapësirë të sigurt e të qëndrueshme, ndërtesa e Ambasadës amerikane përfaqëson përkushtimin e Shteteve të Bashkuara ndaj Kosovës. Ambasada Amerikane, mesazh për Ditën e Bajramit Zilie Feci 4 Qershor 2019 | 12 : 11 Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. Ambasada Amerikane në Tiranë ka nxjerrë një njoftim të rëndësishëm, për të gjithë ata që duan viza turistike. Shoqëria civile: Korrupsioni mos të ndëshkohet vetëm nga Ambasada. Ambasada amerikane në Kosovë ka bërë të ditur se objekti i tanishëm nuk mund t'i shërbej të gjithë aplikuesve për viza mirëpo, disa persona mund të pajisen me vizë amerikane në Prishtinë. The mission of the United States Embassy is to advance the interests of the United States, and to serve and protect U. Keni parasysh se Ambasada Zvicerane:. Ambasada Amerikane thotë se procesi i vetingut do të sigurojë që të gjithë të jenë të barabartë përpara ligjit, duke e shpjeguar edhe me një video. immigration law. Ambasada e SHBA në Tiranë ka dhënë këtë mëngjes një këshillë për të gjithë të interesuarit për Lotarinë Amerikane, DV-2020. Përmes një postimi në faqen e saj zyrtare në facebook ambasada bën me dije se një person mund të regjistrohet vetëm një herë si aplikant kryesor. Misioni i Ambasadës së Shteteve të Bashkuara është për të çuar përpara interesat e Shteteve të Bashkuara, si dhe për të shërbyer dhe për të mbrojtur qytetarët së SHBA në Shqipëri. Shpërndaje. net, ambasada amerikane në Kosovë ka bërë të ditur se objekti i tanishëm nuk mund t'i shërbej të gjithë aplikuesve për viza mirëpo, disa persona mund të pajisen me vizë amerikane në Prishtinë. Përmes një postimi në 'Facebook' ambasada bën me dije se të gjithë të interesuarit për vizë turistike mund të pyesin për të marrë çdo informacion dhe do të marrin çdo përgjigje. Ambasada amerikane në Beograd, nëpërmjet një komunikate tha se ndriçimi i vrasjes së tre shtetasve amerikanë 20 vjet më parë është përparësi në marrëdhëniet ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Serbisë. Ambasada amerikane financon projekt për parandalimin e plagjiaturës dhe ngritjen e cilësisë në arsimin e lartë në Kosovë Artikull i sponsorizuar "Technology-Based Plagiarism Prevention" quhet projekti nga Platforma Akademia në bashkëpunim me Kolegji Universum që financohet nga Ambasada. Liaison Office in Pristina In this section of our website, you can access information regarding the activities of our Missions, the services they provide and our contact information. Ambasada amerikane në Tiranë ka dhënë një shpjegim tjetër konkret për qytetarët shqiptarë se si do të funksionojë "e famshmja" Byro Kombëtare e Hetimit, përmenduar aq shumë nga politikanët shqiptarë kohët e fundit. Në një postim në rrjetin social facebook, Ambasada Amerikane deklaron se fleta e konfirmimit të DS-160 është e vlefshme si dokument për intervistën. Burimi: Ambasada amerikane uron Pashkët Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ambasada Amerikane SHBAJonida Tashi Autoritetet SHBShërbimeve Shtetësinë Imigrimin-Ambasadën Paraprakisht Ambasada Qendra Kombëtare Vizave NCPortsmuth Hemshir Paketa Ambasadës Konsullatës Zakonisht Green Card Imigrimit Familjarët Shërbimet USCIShtetësi Kjo Departamenti Shtetit Hapi Viza AONVKonsullatën Vizat Shtetasit Juve Formularin. Përmes postimit të radhës në Facebook, ambasada sqaron se Byroja Kombëtare e Hetimit është njësia hetimore e SPAK, një institucion i ri, i pavarur dhe i pa politizuar kushtetues, detyra. “Të gjitha regjistrimet e bëra përpara datës 18 tetor 2017 do të duhet të ribëhen për t’u marrë në konsideratë” njofton ambasada. Ambasada Amerikane. Ambasada Amerikane në Prishtinë ka reaguar për debutimin e Kosovës në Olimpiadën Dimërore “PyeongChang 2018”. Pasi KQZ-ja ktheu në garë kandidatët e decertifikuar duke zbatuar një vendim të Gjykatës Supreme, Ambasada amerikane në një deklaratë duke konstatuar se e kupton këtë vendim, shprehu keqardhje për të. Por ambasada amerikane në Tiranë ka një paralajmërim për të gjithë muzikantët shqiptarë që shkojnë përformojnë në SHBA. Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka shpërndarë një njoftim, ku tregon se cili duhet të jetë niveli arsimor, për një kandidat që të përzgjidhet. Përmes një statusi në facebook, Ambasada Amerikane shkruan se askush nuk duhet të paguajë dikë për të kryer regjistrimin për lotarinë DV-2020. Tryeza organizohet nga Prokurori i Shtetit në bashkëpunim me Ambasadën Amerikane në Prishtinë. Në një video të publikuar nga Ambasada Amerikane, shihen hapat që ndiqen për t’u plotësuar formulari nga vetë ju. "A e dini se muzikantët shqiptarë mund të performojnë në Shtetet e Bashkuara? Duhet të siguroheni që të keni llojin e duhur të vizës (P3) dhe të zbatoni të gjitha rregullat - si për shembull të performoni vetëm për peticionerin tuaj. Në mënyrë të shpejtë dhe të verifikuar me disa burime ju do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e rajonit, informacione ekonomike, dokumente dhe dossier, intervista dhe lajme ekskluzive nga bota kulturore, të shkruara nga gazetarët më të përzgjedhur. 11:01 27/06/2019. Gazeta e njohur amerikane "The New York Times" ka përzgjedhur Kosovën si një prej "41 vendeve për t'u vizituar në vitin 2011," pjesë kjo e një rangimi botëror të destinacioneve turistike. Ambasada e Zvicrës në Prishtinë përveq vizave për Zvicër ka filluar të lëshoj viza Shengen për banorët e Kosovës që dëshirojn të udhëtojn në Austri, Francë dhe gjithashtu prej 01. Ambasada Amerikane përkrah Gjakovën në luftën. VFS Global është ofruesi ekskluziv i shërbimit për qeverinë e Kanadasë, i autorizuar për shërbime administrative mbështetëse për aplikuesit për vizë në Shqipëri. As a visa applicant, you will need to establish that you meet all requirements to receive the category of visa for which you are applying. Ambasada Amerikane, mesazh për Ditën e Bajramit Zilie Feci 4 Qershor 2019 | 12 : 11 Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. Gazeta Shqiptare 380 views. Tërmetet e fuqishme të fundjavës së shkuara dhe pasimi me shumë të tjerë, në magnitudë më të lehtë shkaktoi panik në masë, aq sa shumica prej tyre braktisën banesat nga frika e lëkundjeve të reja. Në prill të vitit të kaluar, Top Channel zbuloi se Ambasada amerikane i kishte refuzuar vizën kryeprokurorit të Durrësit, Agron Gjana, me dyshimin se ai do ta përdorte vizën për të qëndruar ilegalisht në Shtetet e Bashkuara. Ambasada në Facebook e ka shpërndarë fotografinë e ekipit kosovarduke defiluar në ceremoninë hapëse krahas asaj të ekipit olimpik amerikan. Ambasada Amerikane çel një ankand të veçantë, ja çfarë mund të blini përveç një ambulance të `89. Ambasada thotë se duhet të prisni ditën e intervistës. 2018 - 20:12 Pas krijimit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë dhe Këshillit të Lartë Gjyqësor, ku u zgjodhën anëtarët e këtyre dy institucioneve, vjen reagimi nga Ambasada Amerikane në Tiranë. Konsullata e Përgjithshme e Kosovës në Nju Jork. Kryetari i Këshillit të Ministrave, Giuseppe Conte, ditën e martë, më 15 tetor, zhvilloi një vizitë në Tiranë për të konfirmuar vullnetin e përbashkët në forcimin e marrëdhënieve politike mes dy Vendeve si dhe marrëdhëniet shumë të mira dypalëshe në sekto. Ambasada Amerikanë në Kosovë nuk është krejt e zakonshme, meqë aty nuk është vetëm vendi ku do të pajisen me viza, por ka edhe rezidencë për trupat e Marinës amerikane. LAJM I FUNDIT/ Ambasada amerikane lëshoi mesazhin e fortë, reagon Saimir Tahiri Përmes një postimi në rrjetet sociale, Tahiri njofton se ditën e nesërme do të japë një deklaratë për shtyp, ku do të sqarojë gjithë të vërtetën rreth dënimi të tij. Ambasada Amerikane ka reaguar pas dokumentit të një dite më parë për hapjen e negociatave në vitin 2019 për Shqipërinë, duke e vlerësuar si një vendim pozitiv. “Ambasada e Shteteve të Bashkuara dënon me forcë dhunën dhe shkatërrimin që ndodhën gjatë protestave të sotme në Tiranë. Ambasada Amerikanë në Kosovë nuk është krejt e zakonshme, meqë aty nuk është vetëm vendi ku do të pajisen me viza, por ka edhe rezidencë për trupat e Marinës amerikane. Në një postim në rrjetet sociale, Ambasada Amerikane tregon se ka një program për rinovimin e vizës me postë. Po kështu është shprehur se nuk beson kurrë se Ambasada Amerikane është kthyer në Prokurori a Gjykatë. Me anë të pamjeve, ambasada e SHBA shprehet se reforma në drejtësi do të bëjë që të gjithë të jenë të barabartë përpara ligjit. Krahas Shkodrës, Ambasada Amerikane në Tiranë do të zhvillojë edhe 2 debate të tjera parazgjedhore, ku pjesëmarrës do të jenë përfaqësues të Forumeve Rinore të partive, asaj Demokratike, asaj Socialiste, nga Lëvizja Socialiste për Integrim, Fryma e Re Demokratike, si dhe nga Aleanca Kuq e Zi. “Jeni i përzgjedhur i programit të Lotarisë DV2019? KCC do t’ju kërkojë t’i dërgoni me email një listë të dokumenteve tuaja. Per te gjithe te interesuarit e Lotarise Amerikane ofrojme asistence per aplikim. Ambasada SAD-a u Bosni i Hercegovini pozdravlja današnju presudu Apelacionog vijeća Međunarodnog rezidualnog mehanizma za krivične sudove u slučaju protiv Radovana Karadžića. “, shkruan ambasada amerikane. Nëpërmjet një njoftimi në ‘Facebook’ ambasada bën me dije se të gjithë të interesuarit për vizë turistike mund të pyesin për të marrë çdo informacion dhe do të marrin çdo përgjigje. Ambasada amerikane në Tiranë thotë se e ka marrë letrën e deputetes së Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj dërguar një ditë më parë në lidhje me dhunën në Kuvend që u pasua me një deklaratë nga Ambasada. com është website më profesional dhe i pavarur me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. AMBASADA AMERIKANE NE SHKUP E ALARMUAR PREJ NJE MAKINE TE DYSHUAR - News, Lajme - Kanali 10. Njoftimi i Ambasadës vendos theksin tek vizat turistike për të gjithë personat që janë të interesuar për të kaluar disa ditë pushimesh në Shtetet e Bashkuara. Jeni në faqen zyrtare të internetit për vizat jo-imigruese (të përkohshme) të Ambasadës së ShBA-së në Maqedoni e Veriut. “Për momentin Ambasada e SHBA-ve nuk ka bërë ndonjë ndryshim sa i përket vendit dhe llojit të shërbimeve për viza në Kosovë”, thuhet në përgjigjen e ambasadës. “Regjistrimet për Programin e Lotarisë DV-2021 do të jenë nga 2 tetor, ora 18:00 deri më 5 nëntor 2019, ora 18:00!. Një lajm i mirë vjen këtë mëngjes nga Ambasada Amerikane për të gjithë studentët që dëshirojnë që të aplikojnë për t’u bërë pjesë e një programi shkëmbimi kulturorë. Vit pas viti vihet re numri në rritje i personave që aplikojnë për t’u larguar. Ambasada Amerikane ne Tirane kujton gjithe te interesuarit se afati i aplikimit per Lotarine Amerikane mbyllet ne oren 18:00 te dates 22 nentor. Vini re se keto mesazhe jane false dhe jane shperndare nga persona mashtrues ne internet. If you wish to learn more about Australian foreign, trade and development policy or our bilateral relationships we encourage you to explore the Department of Foreign Affairs and Trade website. Manifestaciju "Dani Amerikane" se do 27. Ramush Haradinaj, sipas të gjitha gjasave, nuk do të shkojë në Uashtington për “Lutjet e Mëngjesit”, ndërsa refuzimi i vizës […]. Misioni i Ambasadës së Shteteve të Bashkuara është për të çuar përpara interesat e Shteteve të Bashkuara, si dhe për të shërbyer dhe për të mbrojtur qytetarët së SHBA në Maqedoni. Toranë, 16 tetor 2016 – Ambasada amerikane në Tiranë ka paralajmëruar sërish qytetarët shqiptarë që të bëjnë kujdes me ata që i mashtrojnë, u kërkojnë para apo u bëjnë oferta të tjera në një kohë kur gjithkush mund të aplikojë falas nga uebsajti zyrtar i Lotarisë. Ambasada Amerikane në Tiranë u ka dhënë një këshillë të gjithë atyre që kanë aplikuar për Lotarinë. Aplikimet për Lotarinë Amerikane do të nisin në datën 2 tetor 2019-të. Në tetor rinisin aplikimet për Lotarinë Amerikane 2020. Ova odluka predstavlja…. Lirimi i Saimir Tahirit, reagon. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka nxjerr njoftim për Lotarinë Amerikane, që pritet të nisë në datën 3 Tetor. Liviu Librescu, nr. Ambasada bën me dije se duhet të sigurohen që me këtë vizë nuk mund të studiosh apo të punosh. 103 Tiranë, Shqipëri. "Viza më është refuzuar me arsyetimin se nuk kam ofruar garanci se do të kthehem në Kosovës. citizens in The Czech Republic. The developed world is on the brink of a financial, economic,. Do te gjeni lajme, kuriozitete te. Sipas ambasadës amerikane, personat nën moshën 14-vjeçare dhe mbi 50-vjeç mund të pajisen me vizë në Kosovë. If you wish to learn more about Australian foreign, trade and development policy or our bilateral relationships we encourage you to explore the Department of Foreign Affairs and Trade website. Gazeta Shqiptare 380 views. Ndërsa publikohet një skicë në Facebook ku shkruhet “Ku mund të shkosh me një vizë turistike?”, jepet dhe përgjigja përkatëse. Ambasada amerikane në Beograd, tha të hënën nëpërmjet një komunikate se ndriçimi i vrasjes së tre shtetasve amerikanë 20 vjet më parë është përparësi në marrëdhëniet ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Serbisë. Njoftimin e ka bërë në Facebook, dhe ka cilësuar se vizat turistike janë vetëm për ushtime të shkurtra, për të vizituar familjarët dhe vendin. Pas lajmit te dhene nga Ambasada Amerikane ne vendin tone se gjithe aplikimet e bera per Lotarine Amerikane jane te pavlefshme per shkak te problemit me serverin e faqes se lotarise, Ambasada jep te tjera detaje duke iu pergjigjur interesit te shqiptareve per te aplikuar. Në një njoftim të bërë publik në Facebook, ambasada tregon një nga pikat që kërkohet në formularin e lotarisë, e cila duhet të respektohet nga aplikantët, pika 6, në të cilën ata persona që kanë lindur në Shqipëri. dhe shumë syresh kanë edhe konsullata në qytete tjera. The mission of the United States Embassy is to advance the interests of the United States, and to serve and protect U. Nuk e kuptoj si e lejojne ate nivel korrupsioni te denje vetem per qeverine rama. Misioni i Ambasadës së Shteteve të Bashkuara është për të çuar përpara interesat e Shteteve të Bashkuara, si dhe për të shërbyer dhe për të mbrojtur qytetarët së SHBA në Maqedoni. Ambasada SUA este încântată să anunţe că ambasadorul Hans Klemm donează 500. Ambasada Amerikane në Tiranë ka sqaruar në një njoftim të gjithë studentët që studiojnë në SHBA dhe që kanë viza studentor se nuk është e nevojshme të udhëtojnë drejt Shqipërisë për të rinovuar vizën. “Gëzuar Pashkët Ortodokse për të gjithë ata që e festojnë sot”, ka shkruar ambasada në Facebook. citizens in Montenegro. DEKLARATË LIDHUR ME TAKIMET FILLESTARE TË TË DËRGUARIT SPECIAL PRESIDENCIAL AMBASADORIT RICHARD GRENEL; SHBA-ja ia zoton pesë milionë dollarë programit për shkatërrim të armëve konvencionale në Kosovë. Trafiku i klandestinëve, Ambasada e SHBA përgëzon organet. Tag Archives: ambasada amerikane. Megjithatë, për befasinë e tij, Pashkut i ndodh e papritura, atij i refuzohet viza nga Ambasada Amerikane në Kosovë me një arsyetim, që atij i duket i pabesueshëm. Anton Ceta 6 10000 Prishtinë Kosovo T: (+) 381 38 224 112 Ambassador T: (+) 381 38 246 255 Informacione Konsullore. Kini parasysh që viza turistike ka për qëllim një qëndrim për një kohë të shkurtër në SHBA – viza turistike NUK është për të jetuar në SHBA dhe as. Ambasada Amerikane çel një ankand të veçantë, ja çfarë mund të blini përveç një ambulance të `89. Nje dite pas celjes se aplikimeve per Lotariane Amerikane, ambasada e SHBA ne Tirane ka bere publike videon me gjithe udhezimet dhe hapat qe duhet te ndiqen per gjithe shqiptaret e interesuar. Ambasada sqaron në Fb: "Në videon e kaluar, mësuat mbi. Pres me padurim të njoh njerëz nga fusha të shumta të jetës dhe së bashku të gjejmë mënyra për të thelluar shkëmbimin tonë si dhe mbështetur kursin e reformave në Shqipëri. Ambasada nuk mund të korigjojë të dhënat e hedhura në sistem. Ambasada e re amerikane në Londër, të cilën Presidenti Donald Trump e kritikoi si një projekt tepër i shtrenjtë dhe e vendosur në një vend jo të përshtatshëm, u hap sot për publikun. The purpose of your intended travel and other facts will determine what type of visa is required under U. Velvyslanectví USA připomíná 100. Njoftimi i Ambasadës vendos theksin tek vizat turistike për të gjithë personat që janë të interesuar për të kaluar disa ditë pushimesh në Shtetet e. The mission of the United States Embassy is to advance the interests of the United States, and to serve and protect U. Per nje vizite ne prone ju lutem na kontaktoni. Vizita në Tiranë e Kryetarit të Këshillit të Ministrave, Giuseppe Conte 16/10/2019. Ambasada amerikane në Prishtinë, tha të hënën se trysnia politike mbi sektorin e sigurisë është shkelje skandaloze e vlerave demokratike, duke komentuar gjetjet rreth operacionit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq një vit më parë. Ambasada Amerikane ka përciellë një lajm shumë të mirë për të gjithë personat që janë të interesuar për të shkuar në SHBA. Duke iu kthyer përgjigje në faqen zyrtare në Facebook, Ambasada u bën me dije aplikantëve, se duhet të shikojnë të paktën një herë në muaj, pasi ndodh që ka pasur edhe një raund të dytë përzgjedhjes, siç ka. Për aplikuesit e Llotarisë Amerikane DV-2017 ka sërish shpresë. Gazeta Shqiptare 380 views. Ambasada amerikane ka një mesazh të rëndësishëm për festat e fundvitit. DEKLARATË LIDHUR ME TAKIMET FILLESTARE TË TË DËRGUARIT SPECIAL PRESIDENCIAL AMBASADORIT RICHARD GRENEL; SHBA-ja ia zoton pesë milionë dollarë programit për shkatërrim të armëve konvencionale në Kosovë. Kanali Shtate. Ambasada Amerikane në Tiranë ka nxjerrë një njoftim të rëndësishëm, për të gjithë ata që duan viza turistike.